PARETTi „randkuje”

Wczoraj w Opolu w Centrum Wystawienniczo Kongresowym odbyły się tzw. Industrial Job Dating. Ideą tego wydarzenia były “szybkie randki” z pracodawcami – krótkie ok. 10 minutowe rozmowy, podczas których kandydaci mieli okazję się zaprezentować oraz zainteresować swoją osobą potencjalnych przyszłych pracodawców. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć rekruterów PARETTi 🙂 Randki Paretti prowadzili Kalina Redel i Krzysztof Grajkowski.
Z punktu widzenia pracowników była to bardzo dobra możliwość przećwiczenia umiejętności autoprezentacji. Kandydaci mieli za zadanie:
  • przedstawić pokrótce swoje doświadczenie,
  • opowiedzieć o swoich umiejętnościach i oczekiwaniach względem przyszłej pracy.

 

Dobra organizacja całego wydarzenia umożliwiła spotkanie z wieloma firmami oraz przeprowadzenie rozmów rekrutacyjnych na przestrzeni zaledwie 2 godzin!

W wydarzeniu brały udział firmy działające na terenie Opola i okolic. Była to bardzo dobra okazja dla pracodawców na pozyskanie kontaktów z osobami poszukującymi pracy.

Mieliśmy szansę poznać wielu ciekawych kandydatów, którzy szukają nowych możliwości zatrudnienia. Byli to:

    • specjaliści z obszaru IT,
    • programowania,
    • inżynierii,
    • jak i również studenci kierunków technicznych zainteresowani ofertami pracy jakie proponowane są przez lokalne firmy.

 

Całe wydarzenie odbieramy bardzo pozytywnie, była to niewątpliwie bardzo dobra inicjatywa zarówno z punktu widzenia pracowników jak i pracodawców. Mamy nadzieję, że każdej z osób spotkanych podczas “randek” będziemy mogli przedstawić interesującą ofertę i dać szansę na podjęcie ciekawej pracy.

Randkowanie jest stresujące, dlatego organizatorzy przygotowali ciekawe niespodzianki.

W przerwach między głównymi punktami programu czas umilały nam pasjonujące prezentacje. Sporo emocji wzbudził pokaz spawania w damskim wykonaniu.